Ostatnie  •  Działy  •  Obiekty  •  Autorzy  •  Źródła  •  Historia

Psałteria

znaleziono ilustracji: 9


Strony:   1 (1790-1938)   

(1790-1780) Widok Ostrowia Tumskiego od zachodu. Na pierwszym planie Warta. Na Ostrowiu bryła katedry, po prawej szczyt kościoła NP Marii, dom dla psałterzystów, dalej fragment obwarowań i most, po lewej dwie kanonie(1790-1800) Widok Ostrowia Tumskiego od zachodu. Na pierwszym planie Warta. Na Ostrowiu bryła katedry z rusztowaniem przed fasadą. Po prawej szczyt kościoła NP Marii, dom dla psałterzystów, dwie kanonie. Po lewej dalsze kanonie i Akademia Lubrańskiego. W głębi wieża kościoła św. Małgorzaty na Śródce.(1806-1807) Zabudowania Ostrowia Tumskiego od zachodu. Od prawej wieże katedry, kościół NP Marii i fragment budynku psałterzystów. Na pierwszym planie scena figuralna, przedstawiająca wjazd gen. Henryka Dąbrowskiego do Poznania(1833) Zabudowania Ostrowia Tumskiego od zachodu. Na pierwszym planie ulica i plac przed katedrą. W centrum kompozycji bryła katedry, po prawej w ogrodzie kanonia, w tle pałac arcybiskupi, po lewej kościół NP Marii i dom dla psałterzystów. Przed psałterią parterowy domek. Przy ulicy figura świętego.(1835-1845) Psałteria i kościół Najświętszej Marii Panny na Ostrowie Tumskim.(1842) Der Dom zu Posen, wg rys. Juliusa von Minutoliego. Zabudowania Ostrowa Tumskiego od zachodu. Na pierwszym planie ulica i plac przed katedrą. W centrum kompozycji bryła katedry, po prawej w ogrodzie kanonia, w tle pałac arcybiskupi , po lewej kościół NP Marii i dom dla psałterzystów. Przed psałterią parterowy domek.(1873-1880) Widok Ostrowia Tumskiego od zachodu. Na pierwszym planie Warta i most. Za mostem fragmenty obwarowań Ostrowia Tumskiego. W głębi bryła katedry, kościół NP Marii i dom dla psałterzystów. Po lewej kanonia(1938) Ostrów Tumski. Most Chrobrego, Psałteria, Kościół Najświętszej Marii Panny oraz Katedra.(1938) Most Chrobrego i Ostrów Tumski, dalej Psałteria, Kościół Najświętszej Marii Panny oraz Katedra.

Strony:   1 (1790-1938)   


© 2010-2018 wieczorkiewicz.org • Obrazów: 445 • Obiektów: 413 • Autorów: 80 • Źródeł: 14

Witam w galerii dawnego Poznania!

     Od pewnego czasu pasjonuję się historią Poznania, a zwłaszcza tym jak wyglądał dawniej, stąd pomysł stworzenia niniejszej strony, której zadaniem jest przedstawienie w sposób chronologiczny wyglądu tego miasta. Jeśli posiadasz w swojej kolekcji fotografie, pocztówki, albumy lub książki dokumentujące wygląd Poznania zachęcam do skontaktowania się i współpracy przy rozbudowie galerii.
     Jeśli nie zaznaczono inaczej, zezwalam na wykorzystywanie materiałów zawartych na stronie pod warunkiem podania autora i źródła.

Dziękuję niżej wymienionym osobom za szczególny wkład w rozwój niniejszej strony:
Panu Andrzejowi Malińskiemu,
Panu Adamowi Drogomireckiemu,
Panu Wojciechowi Burakowskiemu.

Paweł Jan Wieczorkiewicz